Práce na place - tedy samotné focení - tvoří jen čtvrtinu až třetinu času věnovaného zakázce. Ve skutečnosti stráví fotograf další hodiny až dny přípravou, dopravou, výběrem fotek, ořezem, retuší, úpravou pleti, barevným gradingem, komunikací a finálním předáním. Tento čas už je zahrnutý v paušální ceně za hodinu na place. ​​​​​​​
Focení zdarma neboli TFP 
Time for photo znamená Věnujme si vzájemně trochu času a budou z toho super fotky. Focení TFP přichází na řadu, když mi někdo přijde tak zajímavý, že bych ho chtěl sám portrétovat. V takovém případě udělám nabídku a jsem rád, když ji oslovený nebo oslovená přijme. Nikdo nikomu nic neplatí – já si procvičím praxi a Vy dostanete parádní fotky. Pokud si chcete TFP vyzkoušet, napište mi a uvidíme.
Malé focení = 1190 Kč za cca 60 minut na place
Nalijeme si čistého vína - žádné malé focení, kdy je hotovo za 30 minut, neexistuje. Ze zkušenosti vím, že teprve po patnácti dvaceti minutách se model uvolní tak, že se cítí komfortně a začne si focení užívat. Skoro každá fotka po dvacáté minutě je zkrátka lepší než před dvacátou. Takže pak máme asi 40 minut na ty nejlepší fotky. :)

Na toto focení se sejdeme u mě ve studiu nebo budeme fotit venku ve Zlosyni a okolí. A když už tady budete, můžete spojit výlet za focením s výletem na zámek Veltrusy a do zámeckého parku - jsou hned za rohem. Tam můžeme fotit samozřejmě taky. Nebo jenom tam, záleží na Vás.
 
Ve studiu jsou k dispozici 3 studiové záblesky a černé, bílé, sytě červené nebo tmavě červené pozadí. Venku budeme fotit za pomoci přirozeného světla a někdy systémového blesku v softboxu na stativu. Výsledkem bude cca 10 (ale spíš víc) kvalitních a upravených fotografií s většinou rozostřeným pozadím a s důrazem na Váš obličej, případně postavu. Za těch 60 minut bychom měli mít hotovo, ale když budeme zkoušet a přetáhneme, svět se nezboří - fotky dostanete za dohodnutou cenu.
Velké focení = 1590 Kč za cca 60 minut na place
Co to znamená? Přijedu za Vámi a budeme fotit podle společně dohodnuté volby venku nebo kdekoli podle Vašeho přání - klidně u Vás doma nebo na zahradě. Můžeme se dohodnout na čemkoli a já Vám budu garantovat stoprocentní technickou a estetickou kvalitu. Výsledkem bude kolem 20 kvalitních a upravených fotografií s většinou rozostřeným pozadím a s důrazem na Váš obličej, případně postavu. Můžeme fotit na různých místech a jak dlouho si budete přát. V tom případě si dovolím poměrným způsobem navýšit cenu.

Uvedené příklady se týkají obecného portrétování, ale platí samozřejmě i pro partnerské nebo rodinné focení s dětmi. ​​​​​​​
Svatby = 1890 Kč za cca 60 minut na place
Pro focení svateb mě prosím kontaktujte a dohodneme si konkrétní podmínky. Obecně se můžete orientovat cenou 1890 Kč za hodinu na place + 5 Kč/km. Svatební fotografování je o něco dražší, a to proto, že je na fotkách potřeba udělat mnohem víc postprodukčních úprav a odevzdává se jich řádově víc než při jiném focení. 

Nejlepší bude příklad:
Pokud za Vámi pojedu 50 km a budu na svatbě fotit např. 4 hodiny, celý projekt mě vyjde na 14-18 hodin (4 hodiny plac, 8-12 hodin postprodukce, 2 hodiny cesta) a Vás na 7810 Kč (7560 Kč za 4 hodiny na place + 250 Kč za kilometry).
​​​​​​​Ostatní focení = orientačně 1590 Kč za cca 60 minut na place
Pokud potřebujete jiný typ focení než některý z výše uvedených, tak mě prosím kontaktujte a určitě se nějak rozumně dohodneme.. 


Cena za dopravu
U větší zakázky je doprava většinou součástí dohodnuté ceny. Pokud za Vámi pojedu, doprava do 25 km od Veltrus je zdarma. Nad 25 km si dovolím účtovat 5 Kč za každý km od Veltrus.


Jak Vám fotky předám
Věřte prosím mému oku a tomu, že Vám vyberu ty nejlepší fotky. Ty Vám pošlu k náhledu. Následně je pak upravím a mailem Vám pošlu odkaz ke stažení. Pokud dostanete víc fotek, než jsme si dohodli, znamená to, že se mi mimořádně líbily, a máte je samozřejmě navíc zdarma. :)


Jak se na focení připravit
Oblečte se tak, jak chcete, aby fotky působily na ty, kterým je budete ukazovat. Fotka tedy může vyjadřovat téma, momentální rozpoložení nebo Váš celkový přístup k životu. Do přírody se hodí pastelové barvy, do města neškodí trocha barevné odvahy, pokud budeme fotit téma - oblečte se klidně do rockového křiváku, hasičské kombinézy nebo sportovního dresu. Doporučuji sbalit si pár různých věcí na převlečení - mnohokrát se mi osvědčilo, že stačil jiný top a fotky dostaly úplně jiný šmrnc.

Skvěle funguje, když se nám podaří rozbít koncept nějakým zajímavým detailem. Vemte si k přírodním barvám třeba červený, oranžový, smaragdový nebo tyrkysový doplněk - brož, čelenku, kabelku, šátek. Pokud máte věc, kterou máte rádi nebo Vás vystihuje, vemte ji s sebou - kytaru, zviřátko, hrníček, fajfku, kolo, šlapací auto, hračku nebo plyšáka pro děti. Vemte si klidně i novodurovou trubku nebo paličku na maso - fantazii se meze nekladou. Uvidíte, kolik se dá s jednou takovou věcí nadělat parády a jak se díky ní odliší Vaše fotky od ostatních.


Jak probíhá placení
V ideálním případě bych Vás rád poprosil o zaslání dohodnuté částky převodem na můj účet proti zaslané faktuře. Tu Vám zašlu společně s náhledy. Jakmile se platba uskuteční, zašlu Vám finální upravené fotky ve vysokém/tiskovém rozlišení. Nejsem plátcem DPH. 


A ještě pár slov na závěr jako odpověď na nevyslovené otázky
Ano, můžeme zkrátit čas focení a Vy tak můžete mít opravdu hezké fotky i za méně než 1000 Kč.

Ne, nebudete se muset dívat na hodinky, jestli se vejdeme do Vašeho rozpočtu. Prioritou jsou vždycky atraktivní fotografie, které se budou líbit Vám i mně.

Ne, ani já se nebudu dívat na hodinky, jestli nepřetahujeme. Vaše spokojenost je důležitější než můj čas. :-)​​​​​​​

Back to Top