A jsme u toho, co každého zajímá nejvíc
Na webu najdete spoustu článků, které vás nechají nahlédnout za oponu, a prozradí vám, co všechno "těch pár minut focení" obnáší. Možná budete překvapeni, že samotné focení dělá přibližně jen 30 % času věnovaného zakázce. Ve skutečnosti stráví fotograf další čas přípravou, dopravou za Vámi a zpět, výběrem fotek, ořezem, retuší, úpravou pleti, barevným gradingem, komunikací a nakonec finálním předáním. Hodina práce na place tak generuje další jednu až dvě pro Vás neviditelné hodiny, které jsou už zahrnuty v paušální ceně. Pokusím se být stručný a věcný, a proto prosím vycházejme ze základní orientační ceny za 40 minut na place:

Malé focení = 800 Kč 
Co to znamená? Sejdeme se u mě ve studiu nebo budeme fotit venku ve Zlosyni a okolí. Ve studiu jsou k dispozici 3 studiové záblesky a černé, bílé nebo tmavě červené pozadí. Venku budeme fotit za pomoci přirozeného světla a (většinou) systémového blesku v softboxu na stativu. Výsledkem bude cca 5+ kvalitních a upravených fotografií s (většinou) rozostřeným pozadím a s důrazem na váš obličej, případně postavu. Za 40 minut i dřív bychom měli mít hotovo, ale když budeme zkoušet a přetáhneme, svět se nezblázní - fotky dostanete za dohodnutou cenu.

Velké focení = 1200 kč
Co to znamená? Přijedu za Vámi a budeme fotit venku podle společně dohodnuté volby nebo kdekoli podle Vašeho přání - klidně u Vás doma nebo na zahradě. Můžeme se dohodnout na čemkoli, a já Vám budu garantovat stoprocentní technickou a estetickou kvalitu. Výsledkem bude kolem 10 kvalitních a upravených fotografií s (většinou) rozostřeným pozadím a s důrazem na váš obličej, případně postavu. Můžeme fotit na různých místech a jak dlouho si budete přát. V tom případě si dovolím poměrným způsobem navýšit cenu.

Uvedené příklady se týkají obecného portrétu, ale platí samozřejmě i pro partnerské nebo rodinné focení s dětmi. Pro focení svateb, reportáží a jakéhokoli dalšího focení mě prosím kontaktujte a dohodneme si konkrétní podmínky. 

Cena za dopravu
U větší zakázky je doprava většinou součástí dohodnuté ceny. Pokud za Vámi pojedu, doprava do 10 km od Veltrus je zdarma. Nad 10 km si dovolím účtovat 5 Kč za každý km od Veltrus.


Jak vám fotky předám
Věřte prosím mému oku a tomu, že Vám vyberu ty nejlepší fotky. Následně je pak upravím a mailem Vám pošlu odkaz ke stažení. Pokud dostanete víc fotek, než jsme si dohodli, znamená to, že se mi mimořádně líbily, a máte je samozřejmě navíc zdarma. :)


Jak se na focení připravit
Oblečte se tak, jak chcete, aby fotka působila na ty, kterým ji budete ukazovat. Fotka tedy může vyjadřovat téma, momentální rozpoložení nebo Váš celkový přístup k životu. Do přírody se hodí pastelové barvy, do města neškodí trocha barevné odvahy, pokud budeme fotit téma - oblečte se klidně do rockového křiváku, hasičské kombinézy nebo sportovního dresu. Doporučuji sbalit si pár různých věcí na převlečení - mnohokrát se mi stalo, že stačil jiný top a fotky dostaly úplně jiný šmrnc.

Skvěle funguje, když se nám podaří rozbít koncept nějakým zajímavým detailem. Vemte si k přírodním barvám třeba červený, oranžový, smaragdový nebo tyrkysový doplněk - brož, čelenku, kabelku, šátek. Pokud máte věc, kterou máte rádi nebo Vás vystihuje, vemte ji s sebou - kytaru, zviřátko, hrníček, fajfku, kolo, šlapací auto, hračku nebo plyšáka pro děti. Vemte si klidně i novodurovou trubku nebo paličku na maso - fantazii se meze nekladou. Uvidíte, kolik se dá s jednou takovou věcí nadělat parády a jak se díky ní odliší Vaše fotky od tisíců ostatních.

A malé doporučení - zkuste se prosím vyvarovat velkých nápisů. Ledaže byste chtěli, aby místo Vás sbíralo pozornost Vaše tričko OXFORD UNIVERSITY. :)


Jak probíhá placení
V ideálním případě bych Vás rád poprosil o polovinu dohodnuté částky v hotovosti na místě, zbytek po zaslání náhledů vybraných fotografií převodem na můj účet proti zaslané faktuře. Jakmile se platba uskuteční, zašlu Vám finální upravené fotky ve vysokém/tiskovém rozlišení. Nejsem plátcem DPH.


A ještě pár slov na závěr jako odpověď na nevyslovené otázky
Ano, můžete mít opravdu hezké fotky a přitom se dostat pod 800 Kč.

Ne, nebudete se muset dívat na hodinky, jestli se vejdeme do Vašeho rozpočtu. Prioritou jsou vždycky atraktivní fotografie, které se budou líbit Vám i mně.

Ne, nebudu se dívat na hodinky, jestli nepřetahujeme. Vaše spokojenost je důležitější než můj čas.

Back to Top