A jsme u toho, co každého zajímá nejvíc
Na webu najdete spoustu článků, které vás nechají nahlédnout za oponu, a prozradí vám, co všechno "těch pár minut focení" obnáší. Možná budete překvapeni, že samotné focení dělá přibližně jen 30 % času věnovaného zakázce. Ve skutečnosti stráví fotograf další čas přípravou, dopravou za Vámi a zpět, výběrem fotek, ořezem, retuší, úpravou pleti, barevným gradingem, komunikací a nakonec finálním předáním. Hodina práce na place tak generuje další dvě pro Vás neviditelné hodiny, které jsou už zahrnuty v paušální ceně. Pokusím se být stručný a věcný, a proto prosím vycházejme ze základní orientační ceny za 60 minut na place, tj. cca 180 minut strávených na zakázce.


Malé focení = 990 Kč/cca 60 minut 
Co to znamená? Sejdeme se u mě ve studiu nebo budeme fotit venku ve Zlosyni a okolí. Ve studiu jsou k dispozici 3 studiové záblesky a černé, bílé nebo tmavě červené pozadí. Venku budeme fotit za pomoci přirozeného světla a někdy systémového blesku v softboxu na stativu. Výsledkem bude cca 10 (ale spíš víc) kvalitních a upravených fotografií s většinou rozostřeným pozadím a s důrazem na Váš obličej, případně postavu. Za 60 minut i dřív bychom měli mít hotovo, ale když budeme zkoušet a přetáhneme, svět se nezblázní - fotky dostanete za dohodnutou cenu.

Velké focení = 1300 Kč/cca 60 minut
Co to znamená? Přijedu za Vámi a budeme fotit venku podle společně dohodnuté volby nebo kdekoli podle Vašeho přání - klidně u Vás doma nebo na zahradě. Můžeme se dohodnout na čemkoli, a já Vám budu garantovat stoprocentní technickou a estetickou kvalitu. Výsledkem bude kolem 20 (ale spíš víc) kvalitních a upravených fotografií s (většinou) rozostřeným pozadím a s důrazem na váš obličej, případně postavu. Můžeme fotit na různých místech a jak dlouho si budete přát. V tom případě si dovolím poměrným způsobem navýšit cenu.

Uvedené příklady se týkají obecného portrétu, ale platí samozřejmě i pro partnerské nebo rodinné focení s dětmi. Pro focení svateb, reportáží a jakéhokoli dalšího focení mě prosím kontaktujte a dohodneme si konkrétní podmínky. 

Cena za dopravu
U větší zakázky je doprava většinou součástí dohodnuté ceny. Pokud za Vámi pojedu, doprava do 15 km od Veltrus je zdarma. Nad 15 km si dovolím účtovat 5 Kč za každý km od Veltrus.


Jak vám fotky předám
Věřte prosím mému oku a tomu, že Vám vyberu ty nejlepší fotky. Následně je pak upravím a mailem Vám pošlu odkaz ke stažení. Pokud dostanete víc fotek, než jsme si dohodli, znamená to, že se mi mimořádně líbily, a máte je samozřejmě navíc zdarma. :)


Jak se na focení připravit
Oblečte se tak, jak chcete, aby fotky působily na ty, kterým je budete ukazovat. Fotka tedy může vyjadřovat téma, momentální rozpoložení nebo Váš celkový přístup k životu. Do přírody se hodí pastelové barvy, do města neškodí trocha barevné odvahy, pokud budeme fotit téma - oblečte se klidně do rockového křiváku, hasičské kombinézy nebo sportovního dresu. Doporučuji sbalit si pár různých věcí na převlečení - mnohokrát se mi stalo, že stačil jiný top a fotky dostaly úplně jiný šmrnc.

Skvěle funguje, když se nám podaří rozbít koncept nějakým zajímavým detailem. Vemte si k přírodním barvám třeba červený, oranžový, smaragdový nebo tyrkysový doplněk - brož, čelenku, kabelku, šátek. Pokud máte věc, kterou máte rádi nebo Vás vystihuje, vemte ji s sebou - kytaru, zviřátko, hrníček, fajfku, kolo, šlapací auto, hračku nebo plyšáka pro děti. Vemte si klidně i novodurovou trubku nebo paličku na maso - fantazii se meze nekladou. Uvidíte, kolik se dá s jednou takovou věcí nadělat parády a jak se díky ní odliší Vaše fotky od tisíců ostatních.

A malé doporučení - zkuste se prosím vyvarovat velkých nápisů. Ledaže byste chtěli, aby místo Vás sbíralo pozornost Vaše tričko OXFORD UNIVERSITY. :)


Jak probíhá placení
V ideálním případě bych Vás rád poprosil o polovinu dohodnuté částky v hotovosti na místě, zbytek po zaslání náhledů vybraných fotografií převodem na můj účet proti zaslané faktuře. Jakmile se platba uskuteční, zašlu Vám finální upravené fotky ve vysokém/tiskovém rozlišení. Nejsem plátcem DPH.


A ještě pár slov na závěr jako odpověď na nevyslovené otázky
Ano, můžeme přizpůsobit čas focení a Vy tak můžete mít opravdu hezké fotky za méně než 990 Kč.

Ne, nebudete se muset dívat na hodinky, jestli se vejdeme do Vašeho rozpočtu. Prioritou jsou vždycky atraktivní fotografie, které se budou líbit Vám i mně.

Ne, ani já se nebudu dívat na hodinky, jestli nepřetahujeme. Vaše spokojenost je důležitější než můj čas. :-)

Back to Top