Práce na place - tedy samotné focení - tvoří jen čtvrtinu až třetinu času věnovaného zakázce. Ve skutečnosti stráví fotograf další hodiny až dny přípravou, dopravou, výběrem fotek, ořezem, retuší, úpravou pleti, barevným gradingem, komunikací a finálním předáním. Tenhle čas už je zahrnutý v paušální ceně za hodinu na place. ​​​​​​​
Focení zdarma neboli TFP 

Time for photo znamená Věnujme si vzájemně trochu času a budou z toho super fotky. Focení TFP přichází na řadu, když mi někdo přijde tak zajímavý, že bych ho chtěl sám portrétovat. V takovém případě udělám nabídku a jsem rád, když ji oslovená nebo oslovený přijme. Nikdo nikomu nic neplatí – já si procvičím praxi a Vy dostanete fotky. Pokud si chcete TFP vyzkoušet, napište mi a uvidíme.

Ano, zajímavé tváře fotím pořád rád a zadarmo.
Malé focení = 1990 Kč za cca 60 minut na place

Nalijme si čistého vína - žádné malé focení, kdy je hotovo za 30 minut, neexistuje. Ze zkušenosti vím, že teprve po patnácti dvaceti minutách se uvolníte tak, že se cítíte komfortně a začnete si focení užívat. Skoro každá fotka po dvacáté minutě je zkrátka lepší než před dvacátou. Takže pak máme asi 40 minut na ty nejlepší fotky. :)

Na focení se sejdeme u mě ve studiu nebo budeme fotit venku ve Zlosyni a okolí. A když už tady budete, můžete spojit výlet za focením s výletem na zámek Veltrusy a do zámeckého parku - jsou hned za rohem. Tam můžeme fotit samozřejmě taky. Nebo jenom tam, záleží na Vás.
 
Ve studiu jsou k dispozici 3 studiové záblesky a černé, bílé nebo brown-bordó pozadí. Venku budeme fotit za pomoci přirozeného světla a někdy systémového blesku v softboxu na stativu. Výsledkem bude 10-15 kvalitních a upravených fotografií s většinou rozostřeným pozadím a s důrazem na Váš obličej, případně postavu. Za těch 60 minut bychom měli mít hotovo, ale když budeme zkoušet a přetáhneme, svět se nezboří - fotky dostanete za dohodnutou cenu.

Služba je kvůli jiným povinnostem momentálně mimo provoz. Pokud jste ale kamarád nebo kamarád kamaráda, ozvěte se a nějak to vymyslíme. :) 
Velké focení = 2490 Kč za cca 60 minut na place

Co to znamená? Přijedu za Vámi a budeme fotit podle společně dohodnuté volby venku nebo kdekoli podle Vašeho přání - klidně u Vás doma nebo na zahradě. Můžeme se dohodnout na čemkoli a já Vám budu garantovat stoprocentní technickou a estetickou kvalitu. Výsledkem bude kolem 15-20 kvalitních a upravených fotografií s většinou rozostřeným pozadím a s důrazem na Váš obličej, případně postavu. Můžeme fotit na různých místech a jak dlouho si budete přát. V tom případě si dovolím poměrným způsobem navýšit cenu.

Uvedené příklady se týkají obecného portrétování, ale platí samozřejmě i pro partnerské nebo rodinné focení s dětmi. ​​​​​​

Stejné jako o patro výše… :)
Svatby = 2890 Kč za cca 60 minut na place

Pro focení svateb mě prosím kontaktujte a dohodneme si konkrétní podmínky. Obecně se můžete orientovat cenou 2890 Kč za hodinu na place + 8 Kč/km, ale při delším focení můžeme logicky jednat o slevě. :) Svatební fotografování je o něco dražší, a to proto, že je na fotkách potřeba udělat mnohem víc postprodukčních úprav a odevzdává se jich řádově víc než při jiném focení. 

Nejlepší bude příklad:
Pokud za Vámi pojedu 50 km a budu na svatbě fotit např. 4 hodiny, celý projekt 
- mě vyjde na 18-22 hodin (4 hodiny plac, 12-16 hodin postprodukce, 2 hodiny cesta),
- Vás na 11 960 Kč (11 560 Kč za 4 hodiny na place + 400 Kč za kilometry).
Ostatní focení = orientačně 2490 Kč za cca 60 minut na place
Pokud potřebujete jiný typ focení než některý z výše uvedených, tak mě prosím kontaktujte a určitě se nějak rozumně dohodneme. 

Cena za dopravu
U větší zakázky je doprava většinou součástí dohodnuté ceny. Pokud za Vámi pojedu, doprava do 25 km od Veltrus je zdarma. Nad 25 km si dovolím účtovat 8 Kč za každý km od Veltrus.

Jak se na focení připravit
Oblečte a upravte se tak, abyste se líbili sami sobě. Do přírody se hodí pastelové barvy, do města neškodí trocha barevné odvahy. Doporučuji sbalit si pár různých věcí na převlečení - často stačí jiný top a fotky dostanou úplně jiný šmrnc. Co funguje vždycky? Džínovina, košile na ženě i muži, šaty, kvalitní svrchník, šála, šátek a černá nebo bílá barva. Co moc nefunguje? Nápisy na triku, mikiny, bundy a nesladěný boty. 

Dobře taky vypadá, když se podaří rozbít dresskoncept nějakým zajímavým detailem. Vemte si k přírodním barvám třeba červený, oranžový, smaragdový nebo tyrkysový doplněk - brož, čelenku, kabelku, šátek. Pokud máte věc, kterou máte rádi nebo Vás vystihuje, vemte ji s sebou - kytaru, zviřátko, hrníček, fajfku, kolo, šlapací auto, hračku nebo plyšáka pro děti. Vemte si klidně i novodurovou trubku nebo - fantazii se meze nekladou.  Uvidíte, kolik se dá s jednou takovou věcí nadělat parády a jak se díky ní odliší Vaše fotky od ostatních.

Ženám sluší rtěnka, zvýrazněné oči a zmatněná pleť, nemusíte se bát ani výrazného líčení. Upravené nebo ostříhané nehty jsou základ, kůži na rukou doporučuji zvlhčit a projasnit krémem. Žádný strach z vad pleti, znaménka můžeme transparentně zjemnit okolní pleťovkou, bebína a akne umíme vyretušovat, stejně jako škrábance a modřiny. :)


Jak Vám fotky předám
1. Věřte mému oku a tomu, že Vám vyberu ty nejlepší fotky. 
2. U vybraných fotek udělám cca 70 % úprav typu světla/stíny, barvy, ořez a pošlu Vám je k náhledu.  
3. Vámi vybrané fotografie pak upravím finálně (ruční práce typu vyhlazení pleti, smítka na oděvu apod.)
4. Mailem Vám pošlu odkaz ke stažení. 

Jak probíhá placení
Svým klientům a své práci věřím. Placení proto probíhá až po skončení zakázky a odeslání finálních fotek. Spolu s nimi Vám zašlu číslo účtu a fakturu.


A ještě pár slov na závěr jako odpověď na nevyslovené otázky
Ano, můžeme zkrátit čas focení a Vy tak můžete mít opravdu hezké fotky i za méně než 1200 Kč.

Ne, nebudete se muset dívat na hodinky, jestli se vejdeme do Vašeho rozpočtu. Prioritou jsou vždycky atraktivní fotografie, které se budou líbit Vám i mně.

Ne, ani já se nebudu dívat na hodinky, jestli nepřetahujeme. Vaše spokojenost je důležitější než můj čas. :-)​​​​​​​

———

Pokud jste si všimli, že stránka neobsahuje výrazy „balíček“ nebo „nad rámec balíčku“, a ani Vám to nechybí, tak jste tu správně. Do dobré fotografie zkrátka počítání na balíčky nepatří. Fakt ne. Věřte mi. :)
Back to Top